Büyük şehirlerde yaşam kalitesi oldukça fazladır, bu kalite yaşamı pahalılaştırsa da birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Küçük şehirlerde bir şeye ihtiyacınız olduğu zaman kısıtlı yerlerden alabileceğiniz için uygun fiyatlara ya da güzel çeşitlerde bulamayabilirsiniz. Bu çeşitlilik öğrencilerin derslerinde de oldukça faydalı olacaktır, neticede küçük bir şehirde birkaç matematik dersi hocası varken büyük şehirlerde binlerce hoca ile görüşebilmek mümkündür. Eğitimci sayısı fazla olduğu için de işini iyi yapan eğitmeni bulma şansınız da artmaktadır. Ayrıca küçük şehirlerde bir dershaneye gideceğiniz zaman seçeneğiniz kısıtlıdır ve fiyatlarda buna göre yüksek olacaktır,Ankara gibi bir yerde ise dershane sayısı fazla olduğundan rekabet fazla olacaktır ve daha uygun fiyatlara eğitim imkânına da sahip olma şansınız olacaktır.

Matematik gibi her alanda karşımıza çıkabilecek dersler öğrencilerin geleceği açısından oldukça önemlidir. Birçok üniversitede bile matematik derslerinin kredileri diğer derslere göre fazla olduğundan, matematik dersinden alınabilecek yüksek bir not sayesinde güzel bir ortalama ile mezun olma şansına sahip olabilirsiniz. Üniversitedeki eğitmenlerin kalitesi tartışılmaz, bu kalitede Ankara üniversitelerinde bir kat daha fazladır.

Eğer matematik dersinde çok iyi değilseniz, üniversitede ders aldığınız eğitmenler ile görüşerek matematikteki açığınızı kapatması için özel ders vermesini rica edebilirsiniz. Eğer sizin üniversitenizdeki eğitmenler böyle bir durumu kabul etmiyorlarsa siz de internet üzerinden referansları iyi olan ve özel ders veren iyi eğitmenler ile iletişime geçerek matematikteki açığınızı kapatabilirsiniz. Özel ders almaya bütçeniz yetmiyorsa dershanelerden eğitimler alabilirsiniz ya da uygun fiyata eğitim veren öğretmenler ile anlaşmaya da çalışabilirsiniz. Üniversitelerde öğrenci olan ya da yeni mezun kişiler, geçimlerini sağlayabilmek için ya da kendilerini geliştirebilmek için uygun fiyatlara özel dersler verebilmektedir. Siz de uygun fiyata özel ders almak istiyorsanız bu spesifikasyonlara sahip kişiler ile iletişime geçip matematiğinizi geliştirebilirsiniz. Matematik dersi bizim her yaşımızda bize lazım olacak ve bize çok şeyler katabilecek bir derstir, bu nedenle de bu derse gereken önemi vermemiz gerekmektedir.