Öğrenci olmak zor. Hem de her anlamda zor. Derslere çalışmak, sınavlara girmek, her koşulda tek bir dersi bile kaçırmamak için hastalıkta ya da ne olursa olsun mutlaka zorunluluk ile devam etmek. Elbette güzel yanları da var. Bilgili olmak ve en önemlisi gelecekte bir şeyler yapacağımı bilmek beni mutlu ediyor. Biz Ankara’da oturuyoruz ve iyi bir okula gidiyorum. Çevremde Ankara matematik özel ders veren birçok özel kuruluş ve kişiler var ama ben açıkçası bunların hiçbirine gitmedim. Ankara da matematik özel ders veren birçok nokta çok yüksek ücret istiyorlar elbette anlıyorum matematik çok zor bir ders. Bunu anlaması kadar, anlatması de hayli zor ve yorucu. Ama bence fiyatların bu kadar yüksek olması da kişileri bir hayli zorluyor gibi. Uygun olan fiyatlar nerde ise hiç yok gibi. Açıkçası sadece ortaokulda bir özel ders aldım ve sonrasın aileme gerek olmadığını söyledim. Ben her zaman çalışmayı seven ve bunun için büyük çaba gösteren bir öğrenci oldum.

Elbette eskiden dershane ya da matematik özel derslerimi varmış demeyeceğim. Ama biliyorum ki değişen her şey gibi öğrenim kulları da değişti ve artık birçok kişi ders almadan sınıflarını geçemiyorlar kaldı ki en büyük sınava hazırlanabilsinler. Ben şimdiye kadar matematik derslerinden hep en 4 almışımdır. Evet, belki özel ders almıyorum ama dikkatli bir şekilde dinliyorum. Anlamadığımı hocama soruyorum ve Ankara’da iyi düzeye sahip olan bir öğrenci notlarına sahibim hatta ilk sıralarda yer alıyorum. Demek istediğim illa Ankara’da öze l ders almak gerekmiyor ama bunun için çaba vermek gerekir. Çok dikkatli bir şekilde okumak ve anlamak çoğu zaman sizin başarılı olmanıza yetecek.

Ben anlamak için tüm dikkatimi dersime veririm. Artık zaman durur ve derslerim başlar. Amacım mezun olduktan sonra iyi bir bölümde okumak ve ileride zengin olmak. Bunun içinde matematik özel derslerine hiç gerek duymuyorum. Ben azmim ile ve kullandığım aklım ile bir yerlere geleceğime inanıyorum. O halde bence sizde inanmalısınız. Önce kendinizi geliştirin ve neler yapabileceğinizim görün.